Aktualności - Gmina
Styczniową tradycją stały się w Jedlni msze święte w intencji Ojczyzny i bohaterów Powstania Styczniowego

21 stycznia uroczystym wprowadzeniem pocztów sztandarowych Ochotniczej Straży Pożarnej z Jedlni, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Publicznej Szkoły Podstawowej z Jedlni oraz Publicznej Szkoły Podstawowej z Jaroszek rozpoczęto niedzielną sumę, celebrowana przez ks. kan. prob. Janusza Smerdę i ks. wikarego Marcina Pietrasa.

155 rocznicę powstania uświetniła muzyka organowa i orkiestry dętej Boni Angeli. Po mszy św. na starym cmentarzu złożono wieniec pod pomnikiem Bohaterów Powstania Styczniowego. Pamięć powstańców uczcili radni gminy: Tomasz Wojciech Wróbel, Henryk Drela, Aneta Wojdat, Piotr Gębczyk oraz członkowie Stowarzyszenia Jedlnia, sportowcy z GKS Królewscy Jedlnia, przedstawiciele grup parafialnych i mieszańcy gminy. Przy pomniku  członkowie z orkiestry Boni Angeli zagrali na trąbkach pieśń ,,Śpij Kolego".

tekst i zdjęcia  Danuta Szegda Pestka

obejrzyj zdjęcia