Aktualności - Kultura
Zaproszenie na obchody XVII edycji Święta Polskiej Niezapominajki

Nadleśnictwo Radom oraz RDLP w Radomiu zapraszają na XVII Święto Polskiej Niezapominajki, które zapoczątkował w 2002 r. Andrzej Zalewski, redaktor radiowej Jedynki i prowadzący Ekoradio. To święto leśników i przyrodników, którego celem jest promowanie walorów polskiej przyrody i stałe przypominanie o jej ochronie.

Lasy Państwowe na cyklicznej imprezie, organizowanej w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni-Letnisku na terenie Nadleśnictwa Radom będą promować realizowaną zrównoważoną gospodarkę leśną oraz funkcje ekologiczne i społeczne lasów, ze szczególnym uwzględnieniem płynących z nich korzyści. Program XVII Święta Polskiej Niezapominajki wpisuje się w realizację tegorocznej kampanii LP, przebiegającej pod hasłem: „Lasy Państwowe. Dla Lasu, Dla  Ludzi".

Piknik organizowany w ramach Święta Polskiej Niezapominajki gromadzi całe rodziny oraz amatorów aktywnego wypoczynku na łonie natury. Leśnicy i ich przyjaciele organizują: rajdy rowerowe, nordic walking oraz zabawy i gry dla dzieci. Edukacja leśna będzie połączona z wystawami o tematyce leśnej i występami artystów.

W programie przewidziano m.in. występy zespołów dziecięcych, tanecznych, sygnalistów myśliwskich oraz inne atrakcje. Poza tym na terenie Leśnego Ośrodka Edukacyjnego rozstawione będą stoiska i wystawy nadleśnictw LKP „Puszcza Kozienicka", LKP „Puszcza Świętokrzyska" i Centrum Edukacji Przyrodniczej i Arboretum Nadleśnictwa Marcule.

Dodatkowo zorganizowany będzie jarmark, na którym będzie można podziwiać wytwarzanie rękodzieła, zakupić wyroby regionalne oraz posilić się tradycyjnym jadłem. Na zwolenników sportu leśnicy przygotowali rajd nordic walking po Puszczy Kozienickiej z przewodnikiem z Polskiej Federacji Nordic Walking.

Materiały do pobrania Plakat_Święta Polskiej Niezapominajki 2018

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rowerami przyjechać na Święto Polskiej Niezapominajki do Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni-Letnisku.

W imprezie udział wezmą mieszkańcy regionu oraz przedstawiciele ogólnokrajowych i lokalnych władz, leśnicy, organizacje zajmujące się ochroną przyrody, lokalni twórcy.

Piknik zakończy się koncertem. Gwiazdą tegorocznej edycji Święta Polskiej Niezapominajki będzie zespół Paweł Stasiak z zespołem Papa D.

Szczegółowy plan Święta Polskiej Niezapominajki:

10.40 - 11.00 złożenie kwiatów przed tablicą poświęconą pamięci red. Andrzeja
                       Zalewskiego

11.00 - 11.30 uroczyste otwarcie XVII edycji Święta Polskiej Niezapominajki

11.30 - 11.40 koncert Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów
                       Państwowych w Radomiu

11.40 - 12.00 występ dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Niezapominajka"
                       w Radomiu

12.00 - 12.30 występ dzieci z Publicznego Przedszkola w Jedlni-Letnisku

12.30 - 12.45 występ dzieci z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jedlni Letnisko

12.45 - 13.00 występ dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława
                       Jagiełły w Zwoleniu

13.00 - 13.30 pokaz szermierki Grupy Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji
                       Państwowej - Komisariat w Radomiu

13.30 - 13.55 pokaz Koneckiego Klubu Karate Kyoukushin pod przewodnictwem
                       leśnika Mateusza Garbacza

14.00 - 15.00 występ gwiazdy

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ciekawie i aktywnie spędzić majowy dzień z leśnikami!

źródło: Nadleśnictwo Radom

21-05-2018