Portal - BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE
Dzień Strażaka w Gminie Pionki

Co roku w dzień świętego Floriana 4 maja Strażacy spotykają się i obchodzą swoje święto.
W Gminie Pionki uroczystości z okazji Święta Strażaków rozpoczęły się 3 maja Mszą Świętą w ich intencji i ich rodzin w Kościele Św.Idziego w Suchej.
W uroczystości uczestniczyły Ochotnicze Straże Pożarne z Suchej, Czarnej i Lasek. Natomiast 4 maja w Kościele Św. Mikołaja w Jedlni w uroczystościach  uczestniczyły Ochotnicze Straże Pożarne z Jedlni i Jaroszek.  W mszach świętych z okazji Święta Strażaków uczestniczyły władze Państwowej Straży Pożarnej i przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i samorządowych.

Wszystkim Druhnom i Druhom Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej z terenu Gminy Pionki, funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za codzienną gotowość do niesienia pomocy będącym w potrzebie, za zaangażowanie i ofiarność podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Niech Wasza satysfakcja i duma z dotychczasowych dokonań oraz stale wzrastające społeczne uznanie towarzyszy Wam w dalszej codziennej działalności ratowniczej.

Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek

Przewodniczący Rady Gminy Pionki Tomasz Wojciech Wróbel