Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - AKTUALNOŚCI
Przedszkola dla najmłodszych
PDF
DRUKUJ
grafika

 

Projekt „Wychowanie przedszkolne szansą na lepszy start dla wiejskich dzieci" jest odpowiedzią na potrzeby edukacyjne najmłodszych mieszkańców Gminy Pionki. Wójt gminy, pan Mirosław Ziółek, dostrzegając lukę w tej dziedzinie i rozumiejąc, jak ważna
i potrzebna jest wczesna edukacja, nawiązał współpracę z Fundacją FER z Radomia. Dzięki wspólnym działaniom udało się utworzyć na terenie gminy Pionki cztery zespoły wychowania przedszkolnego - „Słoneczko" w Laskach, „Biedronka" w Suchej, „Groszek" w Czarnej, „Motylek" w Jedlni.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki. Dzięki temu udział w projekcie jest bezpłatny. Gmina pokrywa jedynie koszty utrzymania pomieszczeń, natomiast wynagrodzenia nauczycieli, wyposażenie i materiały edukacyjne finansowane są z projektu.

Inicjatywa pana wójta i Fundacji FER cieszy się dużym zainteresowaniem rodziców. Obecnie opieką przedszkolną objętych jest 49 dzieci w wieku 3 - 5 lat. Zajęcia odbywają się przez trzy dni w tygodniu po cztery godziny, pod okiem wykwalifikowanej kadry oraz dyżurującego rodzica. Ponadto fundacja zapewnia bezpłatne konsultacje psychologa i logopedy.

W zespołach realizowany będzie program wychowania przedszkolnego „Dobry start przedszkolaka" napisany specjalnie dla tego typu form wychowania przedszkolnego i nagrodzony przez Ministerstwo Edukacji.

Uroczystości otwarcia przedszkoli i pasowania na przedszkolaka odbyły się w dniu 27.07.2010 roku:

•o godzinie 900 w Publicznym Zespole Szkół w Jedlni
•o godzinie 940 w Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnej
•o godzinie 1100 w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej
•o godzinie 1140 w Publicznej Szkole Podstawowej w Laskach

Gości (dzieci, rodziców, nauczycielki, pana wójta i przedstawicieli gminy, dyrektora szkoły) powitała przedstawiciela Fundacji FER pani Justyna Sułek i opowiedziała o projekcie.

W czasie otwarcia przedszkoli głos zabrał Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek, przywitał przedszkolaków i wręczył dzieciom upominki przygotowane przez Fundację FER. Nauczycielki wręczyły dzieciom laurki powitalne i słodyczami.

Przedszkola w Gminie Pionki będą funkcjonować od lipca 2010 r. do stycznia 2012 r.

zdjęcia z otwarcia:
http://picasaweb.google.pl/ksrojek/PrzedszkoleMotylekWJedlni#

http://picasaweb.google.pl/ksrojek/PrzedszkoleGroszekWCzarnej#

http://picasaweb.google.pl/ksrojek/PrzedszkoleSOneczkoWLaskach#

http://picasaweb.google.pl/ksrojek/PrzedszkoleBiedronkaWSuchej#

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 30
baner 31
baner 47
baner 48
Stronę odwiedzono:
10655007   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
23-05-2019
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24