Merytoryczne spotkanie wyborcze z dr Zbigniewem Kuźmiukiem

W dniu 12 maja 2014 roku odbyło się w Pionkach spotkanie z Posłem na Sejm RP Zbigniewem Kuźmiukiem - kandydatem do Parlamentu Europejskiego.  Do  Klubu  „Zakątek" w Pionkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przybyło kilkadziesiąt osób, miało okazję zapoznać się z programem wyborczym dr Zbigniewa Kuźmiuka. W trakcie ponad dwugodzinnego spotkania członkowie, sympatycy oraz mieszkańcy miasta i gminy Pionki wysłuchali merytorycznego wystąpienia kandydata do PE.

- Tylko silna ekonomicznie gospodarka naszego kraju oparta na rozwoju przemysłu, w tym zbrojeniowego, może wzmocnić pozycję Polski na arenie międzynarodowej, Bez zwiększenia środków na wsparcie biednych regionów, szczególnie takich, jak region radomski nie będzie możliwe tworzenie nowych miejsc pracy, a tym samym nie zahamuje emigracji młodych ludzi z naszego kraju, mówił w swoim wystąpieniu Zbigniew Kuźmiuk.  Osobiście jestem za dofinansowaniem polskiego rolnictwa, rozwojem nowoczesnych technologii, zwiększeniem funduszy na naukę i oświatę, a nade wszystko za ochroną interesów narodowych Polski, podsumował swoje wystąpienie kandydat PiS- u do Parlamentu Europejskiego.

W trakcie spotkania jego uczestnicy poruszali, także sprawy dotyczące wspomagania przez państwo ze środków unijnych taniego budownictwa, podpisania przez rząd III RP „paktu klimatycznego", rozwoju ekonomicznego „małych ojczyzn", jak Pionki i okolice, a przede wszystkim nikłej współpracy polityków reprezentujących region radomski w parlamencie krajowym i europejskim.

Na wiele nurtujących pytań i wątpliwości, jakie pojawiły się wśród uczestników spotkania wyborczego udzielali przybyli parlamentarzyści PIS- u, jakim był poseł III RP Marek Suski i  senator III RP Wojciech Skurkiewicz.

- Organizatorami spotkania w Pionkach z posłem Zbigniewem Kuźmiukiem byli działacze Prawa i Sprawiedliwości z miasta i gminy w Pionach, w tym: Tomasz Mirka, Jacek Malicki i Dariusz Dolega. Należ też nadmienić, iż parlamentarzyści z PiS- u są częstym gośćmi w Pionkach, gdyż w siedzibie PSM znajduje się siedziba partii.

JACEK MALICKI

20-04-2019