Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - AKTUALNOŚCI
Kanalizacja, przedszkole i drogi. Inwestycje w gminie 2015
PDF
DRUKUJ
grafika

Prawie 8 milionów złotych ma zostać wydane w 2015 roku na nowe inwestycje w gminie Pionki. Taka kwota została zatwierdzona w tegorocznym budżecie. Najwięcej kasy pójdzie na budowę kanalizacji, modernizację budynku na potrzeby przedszkola i dokończenie budowy stadionu w Suskowoli.

 

 

Na zdjęciu Mirosław Ziółek, Wójt Gminy Pionki.

Nieco ponad 1 milion złotych ma zostać przeznaczone na budowę dróg i chodników.

- Złożyliśmy już dwa wnioski o dofinansowanie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Za te pieniądze chcemy przebudować drogę Czarna-Kościuszków oraz Czarna Łęg - tłumaczy wójt Ziółek.

W planach jest ponadto nowa nawierzchnia na odcinku Zadobrze-Poświętne, około 800 metrów we wsi Karpówka i z funduszu sołeckiego budowa chodnika w Augustowie.

Największą inwestycją do wykonania w 2015 roku jest dokończenie budowy kanalizacji w Czarnej Kolonii (Różańcowa) oraz skanalizowanie wsi Poświętne, Brzezinki i Jaroszki. Na ten cel ma zostać wydane 3,6 miliona złotych.

PRZEDSZKOLE W SUSKOWOLI

Dobrą informacją dla mieszkańców gminy będzie zapewne to, że jeszcze w tym roku w Suskowoli zostanie otwarte przedszkole z prawdziwego zdarzenia. Na ten cel za 670 tysięcy złotych ma zostać zaadaptowany budynek stojący przy krzyżówce, w którym kiedyś był punkt przedszkolny a potem apteka.

- To będzie 8-godzinne przedszkole. Wiem, że jest coraz większe zainteresowanie wśród ludzi. Ponad 40 dzieci z naszej gminy uczęszcza do przedszkoli w Pionkach i my za nie płacimy - mówi wójt gminy Pionki.

BOISKO W SUCHEJ

Do czerwca ma zostać zakończona budowa boiska wielofunkcyjnego w Suskowoli. Gmina przymierza się też do budowy kolejnego boiska przyszkolnego, tym razem w Suchej.

- Mamy już gotową dokumentację. Inwestycja jest uzależniona od tego, czy uda nam się zdobyć jakieś pieniądze z zewnątrz. Tak robiliśmy do tej pory, gdy powstawały boiska w Laskach, Augustowie, Suskowoli i Czarnej. Jeżeli nie dostaniemy dofinansowania, będziemy musieli poczekać - dodaje na koniec Mirosław Ziółek.

autor : Jakub Wojtaszewski

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 8
baner 30
baner 31
baner 48
Stronę odwiedzono:
10311551   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
25-03-2019
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24