Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - INFORMATOR GMINNY
Wilki z Roztocza w Augustowie
PDF
DRUKUJ
grafika

W Augustowie niektórzy mieszkańcy byli świadkami niecodziennego wydarzenia. Swój trening przeprowadził w naszej wsi Jacek - licencjonowany zawodnik Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów, członek klubu sportowego NOME z Rzeszowa, mający na swoim koncie tytuły Mistrza Polski na średnim dystansie oraz wicemistrza w sprincie. Jacek jest członkiem Kadry Narodowej tej dyscypliny sportu, był uczestnikiem Mistrzostw Świata w Falze Di Piave we Włoszech w 2013 r., na których wywalczył czwarte miejsce. Jest właścicielem hodowli psów rasy Syberian Husky „Wilki z Roztocza", liczącej obecnie dwanaście psów sportowych. Na co dzień trenuje na malowniczym Roztoczu lub w Lasach Biłgorajskich.

W treningu brało udział siedem psów, zaprzęgniętych do specjalnego wózka, którymi kierował Jacek, wydając jedynie głośne komendy. Pasażerem zaprzęgu był jeden z mieszkańców Augustowa, brat naszego Gościa, który dowiedział się, że dobrze wytrenowany zaprzęg może na krótkim dystansie (7-9 km) osiągać prędkość nawet do 35 km/h, zaś na średnim dystansie uzyskuje średnią 21 km/h. Nieco większe prędkości psy osiągają na śniegu ciągnąc sanie.
Mam nadzieję, że zimą będziemy się mogli o tym przekonać sami. A teraz zapraszam na obejrzenie fotorelacji z tego widowiskowego wydarzenia.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 30
baner 31
baner 47
baner 48
Stronę odwiedzono:
10736018   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
18-06-2019
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24