Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - INFORMATOR GMINNY
Informacja GOPS w Pionkach -wniosek 500+
PDF
DRUKUJ
grafika

Informujemy, że wnioski w ramach Programu „Rodzina 500 plus" będzie można składać od momentu startu programu, czyli od 1 kwietnia br.

Wnioski będą dostępne oraz przyjmowane w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pionkach i są BEZPŁATNE.

Aby otrzymać świadczenie należy złożyć wniosek w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania w formie papierowej  - bezpośrednio w GOPS w Pionkach , za pośrednictwem poczty  lub przez Internet za pomocą  portalu Empatia prowadzony przez MRPiPS, portalu usług elektronicznych ZUS, ePUAP oraz  bankowości elektronicznej. Świadczenie będzie  przekazywane  bezpośrednio na wskazane przez rodzica konto .

Zgodnie z Programem „Rodzina 500 plus", z pomocy skorzystają rodzice oraz opiekunowie dzieci do 18 r.ż. Świadczenie wychowawcze otrzymywać mogą rodzice, opiekunowie prawni lub faktyczni dziecka.

Każda rodzina z minimum dwojgiem niepełnoletnich dzieci będzie mogła otrzymać 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę rodzina otrzyma wsparcie także na pierwsze dziecko. Dla rodzin wychowujących dziecko niepełnosprawne kryterium dochodowe jest wyższe i wynosi 1200 zł netto.

 Prawo do świadczenia wychowawczego na pierwszy okres ustala się na podstawie dochodu osiągniętego w roku kalendarzowym 2014 r., z uwzględnieniem określonych ustawą o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci przepisów o utracie i uzyskaniu dochodu

Świadczenie wychowawcze 500 zł nie będzie liczone do dochodu przy ustalaniu prawa do innych świadczeń m.in. z pomocy społecznej, funduszu alimentacyjnego oraz świadczeń rodzinnych
Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy (do 1 lipca br.), rodzice dostaną wyrównanie wstecz - pozwoli to uniknąć kolejek i zapewni płynność wypłat.
W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie.

Prawo do świadczenia będzie ustalane na okres 1 roku - od 1 października do 30 września. Wnioski na kolejne okresy będzie można składać od 1 sierpnia danego roku. Pierwszy okres wypłacania świadczenia wychowawczego będzie jednak dłuższy, od kwietnia 2016 r. aż do 30 września 2017 roku.

 

Pobierz wniosek

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 30
baner 31
baner 32
Stronę odwiedzono:
8701307   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
21-06-2018
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24