Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - EDUKACJA
Spotkanie autorskie z Andrzejem Markiem Grabowskim
PDF
DRUKUJ
grafika

Gminna Biblioteka Publiczna w Jedlni gościła pana Andrzeja Marka Grabowskiego- autora telewizyjnych programów dla dzieci m.in. Tik- Taka, Wyprawy Profesora Ciekawskiego, Ciuchcię i Budzika. Autora wielu scenariuszy filmowych kilkuset piosenek, kilkunastu książek, z których powieści „Zenek i mrówki" oraz „Wojna na Pięknym Brzegu" zostały wpisane na Złotą Listę książek Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.

Uczestnikami spotkania autorskiego były dzieci z klas I i II z PSP z Jedlni, Jaroszek i Czarnej. Gość Biblioteki bardzo ciekawie i z humorem opowiadał o swojej twórczości , o stworzonych przez siebie postaciach książkowych jak i telewizyjnych wplatając elementy muzyczne zachęcając dzieci do wspólnej zabawy w teatr za pomocą rekwizytów, które „wyskakiwały z czarodziejskiej, przepastnej walizki. W spotkaniu obowiązkowo uczestniczyli: kot Budzik, Potwór Bezkajku i Szefuncio bohaterowie programów które tworzył.

Zainspirował dzieci do przeczytania książki „Instrukcja obsługi pieska Jacósia" czytając fragment historii o małej Kasi, która znalazła pieska.

Sprowadziliśmy z Wydawnictwa Literackiego książki napisane przez Andrzeja  Marka Grabowskiego, które po spotkaniu dzieci mogły sobie zakupić , a autor zrobił im osobiste dedykacje do książek.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 8
baner 30
baner 47
Stronę odwiedzono:
9897296   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
18-01-2019
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24