Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - EDUKACJA
Relacja ze spotkania autorskiego z Agnieszką Frączek
PDF
DRUKUJ
grafika

Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu w ramach pełnienia funkcji ponadlokalnej z organizowała spotkanie autorskie z pisarką literatury dziecięcej Panią Agnieszką Frączek w naszej bibliotece. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie II i III klas szkół podstawowych z Jedlni, Jaroszek, Suskowoli i Augustowa.

 Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Jest miłośniczką psów i kotów, które często są bohaterami jej utworów.

W swoich książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Jest laureatką Nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong, przyznawanego prze Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho- Radziwiłłowicz.

Autorka podczas spotkania opowiedziała dzieciom jak powstaje książka. Zwróciła uwagę na pracę ilustratora książek, że dzięki ciekawym ilustracjom  lepiej zapamiętujemy tekst. Pisarka czytała fragmenty swoich książek. Mówiła  o najczęściej popełnianych błędach językowych. Pani Agnieszka pisząc teksty  dla najmłodszych zawsze myśli o tym, jak je rozbawić, zachęcić do czytania i zarazem nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni.

Spotkanie zakończyła odpowiedziami na pytania, które zadawali czytelnicy.

Po spotkaniu dzieci mogły kupić książeczkę  i zdobyć dedykację autorki

autor.dyr. Wanda Karwicka

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 30
baner 31
baner 47
baner 48
Stronę odwiedzono:
10737324   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
18-06-2019
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24