Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - EDUKACJA
SPOTKANIE AUTORSKIE Z PAWŁEM WAKUŁĄ
PDF
DRUKUJ
grafika

Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa  A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu w ramach pełnienia funkcji ponadlokalnej po raz kolejny zorganizowała spotkanie autorskie tym razem z Panem Pawłem Wakułą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedlni. Udział w spotkaniu wzięły uczniowie z I i II klas szkół podstawowych z Czarnej i Suskowoli.

Paweł Wakuła- absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej.Wykonuje zawód rysownika- humorysty. Od lat związany jest tygodnikiem „Angora" oraz popularnym dodatkiem dla dzieci - „Angorka".  Jego z zbiór opowiadań Co piszczy w trawie został wyróżniony w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren , natomiast książka Kajtek i Yetik nominowana została do nagrody im. Kornela Makuszyńskiego. Jego książki O czym szumi las i Na tropie sześcioptaka powstały pod patronatem  i z inspiracji Lasów Państwowych.

Podczas spotkania, autor w bardzo interesujący sposób opowiadał o  swojej pracy. Opowiadania o bohaterach swoich książek wzbogacał rysunkami, które szybko i sprawnie wychodziły spod jego ręki wzbudzając ogólny entuzjazm wśród dzieci. Chętnie odpowiadał na pytania dzieci.

Po spotkaniu dzieci mogły zakupić książki i otrzymać autograf ozdobiony rysunkami.

autor.Wanda Karwicka

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 30
baner 31
baner 47
baner 48
Stronę odwiedzono:
10737144   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
18-06-2019
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24