Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - EDUKACJA
Tajemnice zimowego lasu
PDF
DRUKUJ
grafika

Las pogrążony w śnie zimowym kryje mnóstwo tajemnic. Uczniowie naszej szkoły przekonali się o tym w czasie wycieczki z panią Lidią Zaczyńską z Nadleśnictwa Kozienice w mroźną środę 8 lutego 2017 r. Spacerując w pobliskim lesie słuchaliśmy leśnych opowieści o tym, co drzewa robią zimą, gdzie zimę spędza borsuk, a gdzie mała ryjówka, jaki sposób sarny i jelenie radzą sobie z wyszukiwaniem pokarmu, co się dzieje w zimie z małymi żukami leśnymi, żabami i wężami, no i co leśnik robi zimą?

Mróz szczypał w nos, marzły paluszki ale nasz gość potrafił rozgrzać atmosferę spotkania. Były słodkości i drobne upominki. Ogłoszony został też konkurs plastyczno-literacki pod tytułem „Tajemnice zimowego lasu". Dzieci mogą wykonać prace w czasie ferii zimowych a rozstrzygnięcie nastąpi pod koniec marca.

Zachęcamy do zimowych wycieczek do lasu, poszukiwaniu tropów zwierząt, obserwowanie ptaków. Las jest idealnym miejscem do wypoczynku i aktywnego spędzania wolnego czasu. To tutaj możemy oddychać powietrzem wolnym od zanieczyszczeń. Obcowanie z przyrodą pozwala wspaniale się zrelaksować.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 30
baner 31
baner 32
Stronę odwiedzono:
8699549   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
21-06-2018
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24