Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Dnia 04. września 2017 roku w Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach p. dyrektor Agnieszka Stępień zainaugurowała nowy rok szkolny - 2017/2018. Uroczystość uświetnili swoją obecnością p. Roman Kęska, przewodniczący Rady Rodziców, p. Adam Kacperczyk, wicedyrektor ZS w Pionkach oraz p. Marek Bugalski, przewodniczący Rady Szkoły.

Pani dyrektor Stępień powitała młodzież, rodziców, nauczycieli i księży. Szczególnie serdecznie odniosła się do uczniów klas pierwszych.

- W tym roku szkolnym naukę w Zielonym rozpocznie młodzież w pierwszej klasie technikum fotografii i multimediów z innowacją dziennikarską, w technikum informatycznym z innowacją pedagogiczną - pożarnictwo oraz w klasie - eksploatacja portów i terminali- poinformowała zebranych dyrektor szkoły.

- Nowością jest klasa technikum fotografii i multimediów z innowacją dziennikarską. Chcemy wykształcić wszechstronnych specjalistów, którzy podołają wyzwaniom teraźniejszości. Technikum fotografii i multimediów wzbogacone o edukację dziennikarską przyczyni się do przygotowania wykwalifikowanych młodych ludzi, którzy będą mogli kontynuować naukę na wyższych etapach edukacyjnych, zarówno w dziedzinie fotografii, jak i nauk humanistycznych. Jestem przekonana, że w kolejnych latach nie zabraknie wśród absolwentów gimnazjów zwolenników tego kierunku - stwierdziła dyrektor „Zielonego".

Dyrektor Stepień przedstawiła również grupę nowych nauczycieli, którzy podejmą pracę w Zespole Szkół w Pionkach. W dalszej części przemówienia odniosła się do jakże ważnego w dziejach narodu polskiego wydarzenia - 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Podkreśliła, że należy pamiętać o czynach naszych przodków.

Wszystkim uczniom życzyła wiary w siebie i swoje możliwości, a nauczycielom - sukcesów zawodowych. Podkreśliła także dużą rolę Starostwa Powiatowego w Radomiu, które czynnie wspomaga działalność szkoły.

- Rok szkolny 2017/2018 uważam za rozpoczęty, a uczniów i nauczycieli zapraszam na pierwsze lekcje wychowawcze - zakończyła uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego p. dyrektor Agnieszka Stępień.

obejrzyj zdjęcia

24-11-2017