Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - AKTUALNOŚCI
Takiego jubileuszu można pozazdrościć. Szkoła w Jedlni świętowała 200 lat istnienia
PDF
DRUKUJ
grafika

To było wielkie święto Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Władysława Jagiełły w Jedlni, która w miniony piątek 10 listopada obchodziła okrągłą rocznicę 200 lat swojego istnienia. Z tej okazji, w szkole odbyły się oficjalne uroczystości oraz specjalnie przygotowana część artystyczna.

Obchody powstania PSP w Jedlni uroczyście rozpoczęto od mszy świętej, która odbyła się w kościele św. Mikołaja w Jedlni. Biskup radomski Henryk Tomasik przypomniał słowa św. Jana Pawła II mówiące, że wychowanie w szkole to obdarowywania człowieczeństwa.

- Wychowania to obdarowywanie człowieczeństwem. Dziękujemy Panu Bogu, za tę historię wychowania w tej szkole, obdarowywania człowieczeństwem, kształtowania młodych umysłów i serc, aby były przygotowane do życia i aby przede wszystkim mogli spełnić Boże oczekiwania - mówił Biskup radomski Henryk Tomasik

Po nabożeństwie uczniowie, nauczyciele oraz wszyscy uczestnicy - prowadzeni przez poczet sztandarowy szkoły - przemaszerowali z kościoła do Publicznej Szkoły Podstawowej w Jedlni. Ta część obchodów jubileuszu rozpoczęła się od posadzenia na placu szkolnym pamiątkowego dębu.

Następnie wszyscy zebrali się w sali sportowej szkoły. Jako pierwsza głos zabrała dyrektor placówki Lidia Połeć - Ten trudny dzisiejszy dzień, to niezwykłe przeżycie również dla obecnych na sali naszych uczniów. Musicie zrozumieć, że tworzycie historię naszej szkoły, że szkoła jest ważna i jest dla was. Jesteście z nami odpowiedzialni za zmieniający się obecnie świat jak i w przyszłości  - mówiła  dyrektor.

 W części oficjalnej głos zabrali również zaproszeni goście, którzy na ręce dyrektor złożyli serdeczne gratulacje, podziękowania i życzenia dalszych sukcesów. Wśród składających życzenia był wójt gminy Pionki Mirosław Ziółek, który w imieniu całego samorządu życzył dalszych sukcesów w zarządzaniu placówką przekazując jednocześnie na ręce dyrektor drobny upominek dla szkoły. Podczas uroczystości dyrektor szkoły Lidia Połeć została uhonorowana medalem „Zasłużony dla Powiatu Radomskiego", który uroczyście wręczyła przewodnicząca kapituły medalu oraz przewodnicząca Rady Powiatu Radomskiego Teresa Jadwiga Bartosiewicz oraz radna powiatowa Marzena Murawska. 

Po części oficjalnej uroczystości swoimi talentami mogli pochwalić się obecni uczniowie szkoły. Z okazji święta przygotowany został specjalny program artystyczny, podczas którego przybliżona została 200-letnia  szkoły.

autor tekstu. Mariusz Grotkowski, zdjęcia Grażyna Rojek

Mszy świętej przewodniczył ksiądz biskup Henryk Tomasik, ordynariusz diecezji radomskiej.

Wkopania dębu dokonała dyrektor szkoły Lidia Połeć, wójt Mirosław Ziółek oraz przedstawiciel uczniów-zdj.M.Grotkowski

Na wniosek wójta Mirosława Ziółka kapituła jednogłośnie przyznała medal "Zasłużonydla Powiatu Radomskiego" dyrektor szkoły Lidii Połeć 


Przewodniczący Rady Gminy Pionki Tomasz Wróbel  wraz z radnymi przekazał na ręce dyrektor szkoły serdeczne życzenia oraz prezent dla oddziałów przedszkolnych.Na zakończenie części artystycznej obył się krótki koncert Orkiestry Dętej - Boni Angeli z Jedlni

Obejrzyj Film- autor Mariusz Grotkowski

Obejrzyj zdjęcia -Grażyna Rojek

 

 

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 30
baner 31
baner 32
Stronę odwiedzono:
9722074   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
18-12-2018
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24