Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - AKTUALNOŚCI
Wycieczka do Polskiego Radia
PDF
DRUKUJ
grafika

„Nie wierzę w życie pozaradiowe" twierdzi Paweł Sztompke, którego FotoDziennikarze z Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach spotkali 3. listopada 2017 r. podczas wycieczki do Polskiego Radia.

Agnieszka Rogińska, lektorka i dziennikarka, odkrywała przed uczniami sekrety radia. Jego historię i dzisiejsze oblicze przedstawiła w sali im. Władysława Szpilmana. Następnie zaprosiła młodzież do zwiedzania kolejnych studiów nagraniowych- Dwójki, Czwórki, Radia Dzieciom. Omówiła, jak się okazało, złożony proces nagrywania audycji radiowej i zdradziła FotoDziennikarzom

z Zielonego system gestów, którymi posługują się radiowcy. Uczniowie poznali specjalistyczne terminy takie, jak:  studio  emisyjne, reżyserka, konsoleta, karta mikrofonowa, fonoteka. Niektórzy mogli spróbować swoich sił przed mikrofonem czy konsoletą.

- Chciałbym pracować jako realizator dźwięku, może w radiu. Wycieczka dała mi pewne wyobrażenie o tym zawodzie. Jednak wiem, że przede mną długa droga do realizacji marzeń - stwierdził Mateusz z klasy 2ft.

- Radio zachwyciło mnie specyficznym klimatem. Niestety, nie udało się nam odwiedzić Jedynki i Trójki. Mam nadzieję, że wkrótce powrócimy do Polskiego Radia - wspomina wycieczkę Natalia Noga.

obejrzyj zdjęcia -autor Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach 

 

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 30
baner 31
baner 32
Stronę odwiedzono:
9722216   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
18-12-2018
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24