Portal - INFORMATOR GMINNY
Piękny koncert muzyki sakralnej w Jedlni

23 listopada  po raz pierwszy w kościele  św. Mikołaja w Jedlni odbył się koncert ,,Muzyczne Uwielbienie ze św. Cecylią". Święta Cecylia jest patronką chórów, organistów i grup wokalnych. Jej wspomnienie obchodzimy 22 listopada. Z tej okazji  odbył się ten niecodzienny koncert, którego organizatorami byli Parafia św. Mikołaja i  Stowarzyszenia Orkiestry Dętej „Boni Angeli".

Kilkanaście pięknych pieśni sakralnych, znakomici chórzyści, schola, orkiestra  dyrygowana przez Zbigniewa  Bidzińskiego wzruszyło wszystkich słuchaczy, a zaśpiewana na koniec pieśń  „Uwielbiam Imię Twoje" wywołała gromkie brawa. Koncert był ucztą muzyczna, którą zapamiętamy na długo.

W koncercie wystąpili:
„Schola Sancti Ioannis" w składzie: dyrygent Dorota Kaszuba, Agnieszka Dąbrowska , Mateusz Mąkosa, Łukasz Zaborowski,
Katarzyna Bochyńska-Wojdył - sopran
Aleksandra Piwońska - wokal
Jacek Charzewski - gitara i realizacja dźwięku
Schola parafii św. Mikołaja
Gościnnie z orkiestrą zagrały Panie: Anna Rozińska - flet,  Anna Wójcik - flet
Orkiestra „Boni Angeli" pod dyrekcją Zbigniewa Bidzińskiego

Koncert honorowym  patronatem objął  Bp. Piotr Wojciech Turzyński i  Ks. Janusz Smerda -Proboszcz Parafii św. Mikołaja w Jedlni. Patronat medialny: Radio Plus i  Gość Niedzielny.

obejrzyj zdjęcia z koncertu

„Schola Sancti Ioannis"