Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - EDUKACJA
Święto Patrona i otwarcie boiska przy PSP w Suchej
PDF
DRUKUJ
grafika

„Wichrem chwały w historię popłyniesz ARMIO KRAJOWA..."

27 września 2018 r. obchodzono szczególnie uroczyście Święto Patrona - Armii Krajowej w PSP w Suchej, które połączone było z otwarciem  boiska wielofunkcyjnego dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej - Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 - Oś 4 Leader

Uroczystość rozpoczęła się wyjściem społeczności szkolnej na czele z Pocztem Sztandarowym przed Pomnik AK, gdzie została wciągnięta na maszt flaga narodowa  i odśpiewano Hymn Szkoły.  Delegacja uczniów  złożyła kwiaty i znicze pod pomnikiem.

Następnie wszyscy wyruszyli na mszę świętą do kościoła św. Idziego odprawioną w intencji Ojczyzny i poległych żołnierzy AK przez ks. proboszcza Edwarda Mosioła.

Po powrocie odbyła się akademia poświęcona pamięci Patrona, podczas której odbyła się projekcja filmu historycznego, uczniowie wzruszająco deklamowali poezję, śpiewali pieśni patriotyczne oraz przedstawili rys historyczny  tamtych wydarzeń.

Potem nastąpił długo wyczekiwany moment nie tylko dla pracowników szkoły, ale przede wszystkim dla naszych uczniów - otwarcie boiska. Tu wstęgę przecięli Pani Dyrektor szkoły Barbara Kaczkowska oraz zaproszeni goście:

Pan Tadeusz Nowicki- Radny Powiatu Radomskiego

Pan Mirosław Ziółek - Wójt Gminy Pionki,

Pan Tadeusz Łodziński - Radny Gminy Pionki

Sołtysi okolicznych miejscowości - p. Beata Warchoł, p. Elżbieta Woźniak,

p. Irena Tarnowska, p. Sławomir Mital.

Aktu poświęcenia obiektu dokonał ks. Edward Mosioł.

Po otwarciu boiska i podziękowaniach wszyscy zgromadzeni udali się do budynku szkoły, gdzie kontynuowano świętowanie. Tu na wszystkich czekał smaczny poczęstunek dla gości, rodziców i wszystkich uczniów.

obejrzyj zdjęcia

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 30
baner 31
baner 47
baner 48
Stronę odwiedzono:
10643015   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
17-05-2019
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24