Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - EDUKACJA
Obchody Dnia Kobiet w PSP w Jaroszkach
PDF
DRUKUJ
grafika

„Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta."

                                                                                   Napoleon Bonaparte

Skojarzeń ze słowem „kobieta" jest wiele, kobieta to: matka, miłość, czułość, ciepło, empatia, cierpliwość, opiekuńczość, piękno, dobroć i można by tak wymieniać jeszcze nieskończenie wiele cech. Kobiety we współczesnym świecie nadal muszą walczyć jednak z utartymi stereotypami, które kształtowały się w ciągu wieków, muszą walczyć o równouprawnienie. Pokazują, że mogą pełnić odpowiedzialne funkcje, że wspaniale potrafią łączyć macierzyństwo z pracą zawodową, że nie ma takich trudności, których nie potrafiłyby pokonać i przezwyciężyć.

8 marca obchodzimy światowy „Dzień Kobiet", bardzo często zapominamy jednak skąd wywodzi się to święto. Początki jego obchodów związane są ze strajkami w Stanach Zjednoczonych. Podczas jednego z nich, w 1909 roku kobiety sprzeciwiające się uciskowi w firmie, zostały zamknięte w fabryce, gdzie wybuchł pożar. Zginęło w nim 126 kobiet. Dlatego od 1910 roku obchodzi się Dzień Kobiet jako uczczenie pamięci i poświęcenia oraz utrwalenia idei równości.

Jak co roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Jaroszkach bardzo uroczyście obchodzony był ten szczególny dzień. Chłopcy składali życzenia swoim koleżankom oraz wręczali drobne upominki. Życzenia odbierały również panie nauczycielki. Cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystej akademii z okazji Dnia Kobiet, w której to za pomocą montażu słowno-muzycznego podkreślona została rola kobiety.

Dzień Kobiet jest doskonałą okazją do okazania PANIOM, ile znaczą w życiu każdego mężczyzny. Choć niekiedy trudno im się do tego przyznać, to jednak zdają sobie sprawę, że świat bez Kobiet byłby smutny, nudny i nijaki.                                                                                       

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 30
baner 31
baner 47
baner 48
Stronę odwiedzono:
10655053   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
23-05-2019
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24