MAMY MISTRZYNIĘ POLSKI KICKBOXINGU SENIOREK

W dniach 29-31 marca we Włoszakowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów Pointfighting i Light Contact.

Podobnie jak przed tygodniem w Węgrowie, gdzie rywalizowali kadeci, również i tym razem bardzo dobrze spisali się zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki. Występując w czteroosobowym składzie wywalczyli oni 6 medali: 1 złoty, 3 srebrne i 2 brązowe.

Najlepiej zaprezentowała się debiutująca w grupie seniorek Aleksandra Grzywacz. Ola wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w najlżejszej kategorii walk pointfighting a w walkach light contact zdobyła srebrny medal. Warto dodać, że swoim występem Ola zwróciła na siebie uwagę trenera Kadry Polski pointfighting seniorów, który zamierza włączyć ją do narodowego teamu.

Również dwa medale wywalczyła debiutująca w juniorkach Zuzanna Maj: srebrny w walkach pointfighting i brązowy w walkach light contact -70kg.

Srebrny medal w walkach pointfighting wywalczył także junior Jakub Grzywacz a brązowy w tej samej formule zdobył senior Szymon Grabowski.

To był bardzo trudny turniej, w którym wzięło udział ponad czterystu zawodników z 68 klubów Polskiego Związku Kickboxingu. Wszystkie walki toczyły się na dystansie trzech dwuminutowych rund. Tempo walk było bardzo szybkie a poziom rywalizacji był bardzo wysoki.

Udział zawodników w mistrzostwach w Węgrowie odbył się w ramach realizacji zadania publicznego „Organizacja udziału reprezentacji powiatu radomskiego w kickboxingu i taekwondo w zawodach wojewódzkich i centralnych" i został sfinansowany ze środków Powiatu Radomskiego.

20-04-2019