Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - EDUKACJA
Punkty przedszkolne „Motylek” oraz „Tygrysek”
PDF
DRUKUJ
grafika

Motylki i Tygryski

Kolejny semestr w punktach przedszkolnych „Motylek" w Jedlni oraz „Tygrysek"
w Suskowoli upłynął wśród radosnej i twórczej zabawy. Dzieci przygotowują się na przywitanie wiosny. Po kilkumiesięcznym pobycie w przedszkolach są odważniejsze, zdobyły nowe umiejętności i wiedzę, potrafią współpracować ze sobą. Przedszkolaki są bardzo kreatywne i z radością prezentują swoje osiągnięcia na uroczystościach okolicznościowych organizowanych
w przedszkolach, na przedstawieniach i tablicach ekspozycyjnych.

Punkty przedszkolne, w których najmłodsi mieszkańcy gminy mogą się bawić i rozwijać powstały dzięki staraniom władz samorządowych gminy Pionki, dyrekcji ZS w Jedlni i w Suskowoli oraz Fundacji FER z Radomia. Mają bezpiecznie i estetycznie urządzone sale zajęć oraz dostęp do boiska i placu zabaw. Placówki wyposażone są w meble, materiały edukacyjne, książki dla dzieci, sprzęt sportowy, instrumenty muzyczne, zabawki tematyczne, klocki i układanki, gry dydaktyczne, wyprawki plastyczne.

W punktach przedszkolnych realizowany jest program wychowawczy „Dobry start przedszkolaka".  W programie uwzględnia się cztery przenikające się dziedziny rozwoju i uczenia się dzieci: wiedzę, umiejętności, dyspozycje
i uczucia. Dzięki temu przedszkolaki będą potrafiły satysfakcjonująco poradzić sobie z wyzwaniami edukacyjnymi
w dalszych latach. Konstrukcja programu dostosowana jest do specyficznych warunków, w jakich działają małe grupy przedszkolne. Program stwarza warunki rozwoju każdego wychowanka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami. Wszystkie dzieci w punktach przedszkolnych mają zapewnioną bezpłatną opiekę psychologiczną i logopedyczną, uczestniczą w zajęciach muzyczno-rytmicznych.

Punkty przedszkolne „Motylek" oraz „Tygrysek" zostały utworzone w ramach projektu „Wychowanie przedszkolne - inwestycja w lepszą przyszłość" i są współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

Motylki

Tygryski

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 8
baner 30
baner 47
Stronę odwiedzono:
9897071   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
18-01-2019
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24