VII Piknik Rodzinny

Jest taka miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar,

płacze – a jednocześnie przebacza, odepchnięta wraca.

To miłość Mamy i Taty.

Dnia 26 maja w PSP w Laskach odbył się VII Piknik Rodzinny. Wzięli w nim udział uczniowie, nauczyciele, społeczność lokalna oraz wielu szanownych gości.

DSC_0193

Wśród licznych atrakcji znalazły się: występy uczniów, pokazy fizyczne, rozgrywki sportowe, zabawa fantowa, malowanie twarzy, pokazy sprzętu strażackiego, znakowanie rowerów, dmuchane zjeżdżalnie, motory, wystawa prac uczniów Technikum Drzewnego i stoisko promocyjne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Garbatce Letnisko, jazda konna, domowe ciasto i grillowane kiełbaski. Tego dnia było mnóstwo radości, uśmiechów i życzeń, kierowanych do ukochanych Rodziców.

DSC_0164 DSC_0168 DSCN2634 DSCN2635

Dyrektor szkoły – p. Agnieszka Kołatkowska – przywitała zaproszonych gości, po czym oddała głos uczniom szkoły, którzy zaprezentowali się w bogatym programie artystycznym.

DSC_0188

Jako pierwsi wystąpili członkowie zespołu ludowego Laskowianie, którym od lat opiekuje się p. Krystyna Waszczyk. Usłyszeliśmy ich w czterech wzruszających utworach: „ Polonezem powitalnym”, „ Oberek zakręcony”, „ Matko moja, ja wiem…” oraz  „ Witajcie w naszej bajce”. Zachwycili oni publiczność zarówno strojami ludowymi, jak i talentem wokalnym.

14

W następnej kolejności zobaczyliśmy najmłodszych, czyli oddział przedszkolny.  Do występu przygotowała ich p. Marta Kula, z którą przedstawili piosenkę „Mamo, mamo,  czy ty wiesz…” oraz taniec „ Poleczkę”. Swój występ zakończyli oni piosenką angielską ” Family Day”, nad którą pieczę objęła p. Ania Witkowska-Niezgoda.

2

Uczestnicy programu profilaktycznego „Bawmy się w teatr” z klas III, IV, V, VI zaśpiewali nam dwie piosenki „ Trzy kwiatki” oraz „ Alleluja dla rodziców”, a także zatańczyli zumbę „ W moim ogródeczku” oraz „Taniec – siadaniec” do muzyki rosyjskiej. Na koniec pokazali się w scence teatralnej „ Mamy jak z obrazka”. Wszyscy przepięknie prezentowali się w białych strojach i wiankach, wykonanych na warsztatach z bibułkarstwa. Uczniów przygotowywały panie: Beata Zygmunt, Marta Burzyńska i Agnieszka Kowal.

11

3 1 6

Klasa I z wychowawczynią – p. Marzeną Hrostek zaśpiewała i zatańczyła do utworu „Pierwszoklasista”. Towarzyszyli im niezwykle oryginalni partnerzy do tańca. Na koniec uczennica – Maja Kamionka – wykonała taniec irlandzki.

5

Drugo- i trzecioklasistów zobaczyliśmy w sympatycznej scence o rodzinie, a potem wysłuchaliśmy w dwóch piosenkach: „ Życzenia dla mamy” oraz „Daj mi rękę, tato”. Uczniowie zostali przygotowani przez swoje wychowawczynie: p. Bożenę Walczak i p. Martę Burzyńską.

12

Klasa VII przypomniała nam piosenkę Czesława Niemena „ Sen o Warszawie” oraz utwór Anny Jantar „ Tyle słońca w całym mieście”. Na koniec dziewczynki z tej klasy zatańczyły zumbę do porywającej piosenki „Toca, toca”. Nad ich występem czuwały panie: Krystyna Waszczyk i Elżbieta Krajewska.

7

Pokazy fizyczne przeniosły się na salę gimnastyczną z powodu ulewnego deszczu, co wcale nie popsuło nam humorów. Młodzi naukowcy z klasy VII pod kierunkiem p. Iwony Jurek przedstawili nam doświadczalnie wybrane właściwości wody i powietrza.

15

Ogromne emocje wzbudziło losowanie nagrody głównej, czyli roweru, który powędrował do rąk Patrycji Warchoł. Natomiast piłki i domek dla lalek wylosowały uczennice: Lena Iwańska, Agata Mścichecka i Marta Iwańska. Pozostali na swoje szczęście muszą poczekać do przyszłego roku!

8

Końcową atrakcją pikniku były rozgrywki sportowe z interesującymi konkurencjami dla dzieci i dorosłych. Czuwała nad nimi nauczycielka wychowania fizycznego, p. Beata Molenda oraz p. Dorota Maciąg.

10 9

Tego dnia, choć pogoda płatała nam figle, wszyscy byliśmy w doskonałych nastrojach do zabawy. Aparatem fotograficznym mogła to zarejestrować panie Beata Zygmunt oraz  Marzenna Hrostek.

Dekoracje i wystrój były dziełem nauczycielek: Marty Kuli, Marzeny Hrostek i Bożeny Walczak. Opiekę nad zaproszonymi gośćmi sprawowały panie: Elżbieta Krajewska, Marzena Grosiak, Bożena Walczak.

Za udział i obecność w VII Pikniku Rodzinnym dziękujemy: p. Wójtowi Mirosławowi Ziółkowi, p. Kierownik GZOiW – Małgorzacie Warchoł, ks. Proboszczowi – Edwardowi Mosiołowi, p. Przewodniczącemu Rady Gminy Pionki – Tomaszowi Wróblowi, p. Radnej Rady Gminy Pionki – Katarzynie Konopskiej, p. Radnemu Rady Gminy – Grzegorzowi Krajewskiemu, dowódcy PSP nr 4 w Pionkach – Grzegorzowi Wikalińskiemu, p. pielęgniarce – Justynie Krajewskiej, Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskach, Funkcjonariuszom Policji Komendy Miejskiej w Radomiu, delegacji Technikum Drzewnego z Garbatki Letnisko, nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom, społeczności lokalnej i wszystkim, którzy w mniejszym lub większym stopniu przyczynili się do organizacji Pikniku.

13

Serdeczne podziękowania za pomoc należą się wszystkim Rodzicom, a szczególnie Radzie Rodziców.

zobacz więcej zdjęć

zobacz wideo