Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Żegnamy lasy, łąki, pola.

Jutro, pojutrze będziemy w szkole.

Żegnamy góry, żegnamy morze.

Wracamy zdrowi, w świetnym humorze.

Piękne jest lato, miłe, wesołe.

Lecz, dziś z radością witamy szkołę

(Cz. Janczarski „Powitanie”)

Piękny, wrześniowy poranek przywitał nowy rok szkolny. Szkoła to wczesne wstawanie, obowiązek, ale przede wszystkim zdobywanie wiedzy, rozwijanie pasji, marzeń.

W dniu 3 września 2018r. w naszej szkole odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/19. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9:00 w Sali gimnastycznej. Na wstępie wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy.

Tradycyjnie, jako gospodarz szkoły zabrała głos Dyrektor Szkoły – pani Agnieszka Kołatkowska, która serdecznie powitała Wójta Gminy Pionki- pana Mirosława Ziółka, księdza Michała Pietrzyka, uczniów, rodziców, grono pedagogiczne i pracowników szkoły.

Przedstawiła nowych nauczycieli oraz wychowawców. Złożyła życzenia, aby nowy rok obfitował w radosne chwile, sukcesy i zadowolenie. Uczniom życzyła, aby nie opuszczał ich zapał do nauki, a nauczycielom towarzyszyła ich pasja i zawodowa satysfakcja. Nadmieniła również o zmianach w oświacie dotyczących egzaminów ósmoklasistów  oraz sposobach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Przypomniała też o istniejącym od ubiegłego roku w kl. VII i VIII nowym przedmiocie – doradztwo zawodowe.

Pani dyrektor w swoim wystąpieniu nawiązała do rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wszyscy wiemy z historii, że dzieci polskie nie usiadły w szkolnych ławkach. Zamiast dzwonka usłyszały huk armat, świst pocisków, wybuchy bomb. Nie zapominajmy o tych, którzy 79 lat temu rozpoczęli walkę w obronie naszej Ojczyzny. Pamiętajmy o tych wszystkich, których śmierć, przelana krew, poniesione trudy spowodowały, że dziś jesteśmy wolni, że możemy bez lęku przystąpić do naszych uczniowskich zadań w nowym roku.
Wszyscy obecni minutą ciszy uczcili pamięć poległych.

Następnie głos zabrał   Pan Wójt, który w swoim wystąpieniu złożył wszystkim życzenia wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym – nauczycielom wyrozumiałości, dużo cierpliwości i owocnej pracy. Uczniom zaś zapału w zdobywaniu wiedzy, natomiast rodzicom satysfakcji i radości z osiągnięć ich dzieci. Pracownikom administracji życzył dużo sił i wytrwałości w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Odmawiając wspólną modlitwę i życząc osiągania jak najlepszych wyników w nauce, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w szkole, wystąpił ksiądz Michał Pietrzyk– absolwent naszej szkoły, który miło wspomina pobyt w jej murach.

W tym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom odkrywania nowych pasji i pielęgnowania tych już odkrytych, a pedagogom spokoju i zachęty do pracy:)

Opracowała: Jolanta Walczak