„Języki obce oknem na świat” – II edycja

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do konkursu na plakat zorganizowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Pionkach. Zadaniem konkursowym było przygotowanie plakatu promującego naukę języków.  Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi 8-klasiści.  Tomasz Kowal zdobył II miejsce a Natalia Surmacka otrzymała wyróżnienie.

W swoich pracach wykazali się nie tylko umiejętnościami artystycznymi i kreatywnością ale również wiedzą, jak ważna jest nauka języków we współczesnym świecie. Już sam udział w konkursie pomaga rozwijać kompetencje kluczowe, m.in. w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej, kompetencje osobiste, społeczne i językowe.

Tomasz Kowal – II miejsce

Natalia Surmacka – wyróżnienie

Nagrody dla najlepszych ufundowane  zostały przez Powiat Radomski  i przydadzą się w dalszej nauce języka angielskiego i niemieckiego.

Opiekun konkursu:. Anna Siek.